tło_PPSC adwokat Kraków Proniewski Przybyłka, kancelaria adwokacka w Krakowie,

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Prawo turystyczne

Prawo turystyczne określa warunki, w których funkcjonują zarówno organizatorzy turystyki, jak i sami turyści. Prawo reguluje sektor turystyki na wiele sposobów m.in. decydując o warunkach realizacji usług czy wskazując na tryb dochodzenia swoich praw w przypadku niedotrzymania warunków umowy przez organizatora wycieczki. W Kancelarii Proniewski & Przybłka specjalizujemy się w obsłudze Klientów indywidualnych (turystów),ale przede wszystkim firm z sektora turystyki, gastronomii i rekreacji – organizatorów imprez turystycznych, hoteli, hosteli, pensjonatów, kawiarni czy restauracji.

Prawo turystyczne czyli jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot

Państwa lot został odwołany? Spędziliście Państwo długie godziny w oczekiwaniu na spóźniony samolot? Specjaliści z zakresu prawa turystycznego zatrudnieni w Kancelarii Proniewski & Przybyłka pomogą Państwu skutecznie dochodzić swoich praw w sporach z liniami lotniczymi.

 

Szeroko rozumiane prawo turystyczne daje Wam konkretne możliwości działania. Nasi prawnicy pomogą uzyskać odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot. Oferujemy swoje wsparcie zarówno na etapie ugodowych negocjacji z przewoźnikami lotniczymi jak i w inicjowaniu i prowadzeniu formalnych sporów o odszkodowania za odwołane lub opóźnione loty. Służymy pomocą także na etapie zawierania umowy z biurem podróży, podpowiadając na co warto zwrócić uwagę, aby Wasz urlop nie okazał się rozczarowaniem.

 

Prawo w turystyce i rekreacji

Specjalizujemy się również w obsłudze organizatorów imprez turystycznych, właścicieli lub operatorów hoteli oraz obiektów gastronomicznych. Prawo w turystyce i rekreacji nakłada na te podmioty określone obowiązki. Nawiązując współpracę z naszą kancelarią, mogą Państwo liczyć m.in. na pomoc w redakcji regulaminów, audyt rozwiązań prawnych regulujących funkcjonowanie Waszego biura podróży, hotelu, restauracji. Możecie nam również powierzyć przygotowanie różnego rodzaju umów niezbędnych w turystyce np. umowy zawierane z innymi przedsiębiorstwami turystycznymi, umowy operatorskie, umowy agencyjne i franczyzowe, umowy zawierane z konsumentami.

Doradztwo i consulting – analiza opłacalności projektów inwestycyjnych

W zakresie naszych usług mieści się również obsługa prawna projektów inwestycyjnych w turystyce. Kompleksowa pomoc prawna przy obsłudze projektu inwestycyjnego, dotyczącego np. budowy obiektu hotelowego, otwarcia sieci franczyzowej, nawiązania ramowej współpracy z operatorami obiektów – to częste obszary w jakich świadczymy kompleksową pomoc prawną.

Zachęcamy do nawiązania współpracy z Kancelarią Proniewski & Przybyłka. Swoje biura prowadzimy w Krakowie, Tychach. Przy wsparciu naszych doświadczonych adwokatów dowiecie się Państwo jak korzystać z przepisów prawa turystycznego do ochrony własnych interesów. Zapraszamy.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

PPSC ADWOKAT KRAKÓW

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 68

PPSC ADWOKAT TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

PPSC ADWOKAT ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.