header

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o.

Na początku swojej działalności, każdy przedsiębiorca musi podjąć wiele ważnych decyzji, które decydują o charakterze i przyszłości jego firmy. Do kluczowych należy wybór formy prawnej zakładanego podmiotu. Wybierając typ spółki, początkujący przedsiębiorcy koncentrują się często wyłącznie na łatwości rejestracji i ograniczeniu wymagań formalnych. Dlatego też wybór często pada na prostą w założeniu spółkę cywilną. Ta forma działalności wiążę się jednak z licznymi ograniczeniami (osobista odpowiedzialność za zobowiązania firmy czy brak łatwej możliwości sprzedaży). Chcąc pozyskać nowych inwestorów i dać firmie szansę na rozwój przedsiębiorcy często decydują się na przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o. Adwokaci z kancelarii Proniewski & Przybyłka pomogą Państwu przygotować niezbędne dokumenty i bezstresowo, a co najważniejsze z sukcesem przejść przez cały proces.

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z oo krok po kroku

Dla osób, które nie mają doświadczenia i styczności z przepisami prawa, kwestia przekształcania firmy w spółkę może wydawać się bardzo zawiła i skomplikowana. W takich przypadkach warto zdać się na pomoc profesjonalistów. Przy wsparciu prawników kancelarii Proniewski & Przybyłka do życia powołanych zostało już przeszło 80 spółek prawa handlowego. Sukcesem zakończyło się również przeszło 45 koordynowanych przez nas projektów optymalizacji formy działalności.

Jednym z podstawowych warunków przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o. lub przekształcenia spółki cywilnej w spółkę z o.o. jest zgoda wszystkich wspólników na rozpoczęcie takiego procesu. Podczas sporządzania nowej umowy spółki należy zwrócić szczególną uwagę na decyzję dotyczące składu organów, sposobu ich powoływania oraz okoliczności obrotu udziałami spółki. Nie jest to jedyna możliwość przekształcenia spółki jawnej lub cywilnej, inną nie mniej popularną stanowi przekształcenie spółki jawnej w komandytową. Dokonując przekształceń spółki nie należy jednak kierować się względami popularności, a specyfiką branży i długofalową strategią rozwoju przedsiębiorstwa. Jeśli nie jesteście Państwo pewni jaka forma organizacyjna byłaby odpowiednia dla Waszej firmy, chętnie przeprowadzimy dla Państwa analizę korzyści poszczególnych opcji i pomożemy wybrać optymalną.

Wszystkim szukającym nowych ścieżek rozwoju dla swojego biznesu, a także osoby pragnące wprowadzić zmiany w zakresie formy organizacji swojej firmy w celu zoptymalizowania sposobu jej funkcjonowania, oferujemy kompleksową pomoc prawną obejmującą doradztwo i wsparcie merytoryczne. Do głównych obszarów specjalizacyjnych naszych adwokatów należą:

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia prawników specjalizujących się w przekształcaniu spółek, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Oferujemy sprawną i skuteczną pomoc ekspertów.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

SIEDZIBA KANCELARII

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94

(+48) 609 521 683

BIURO TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

BIURO ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne

(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.