tło_PPSC adwokat Kraków Proniewski Przybyłka, kancelaria adwokacka w Krakowie,

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Założenie spółki z o.o.

Wybór formy działalności to jedna z kluczowych decyzji, przed jaką staje przedsiębiorca. Pomimo uproszczenia procedur, założenie spółki z o.o., komandytowej czy akcyjnej wciąż u wielu przedsiębiorców rodzi niepokój. Jeśli chcecie sobie Państwo oszczędzić stresu i zyskać pewność, że wszystkie wymagania formalne zostaną spełnione, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Gruntowne wykształcenie oraz bogate doświadczenie, stojące za naszymi adwokatami, są gwarantem owocnej współpracy. Świadczymy pomoc zarówno przy zakładaniu, jak i przekształcaniu spółek.

Nasze usługi obejmują doradztwo z zakresu form prowadzenia działalności gospodarczej, przygotowanie pełnego kompletu dokumentów, a w dalszej perspektywie stałą obsługę prawną. Opracowywana przez nas umowa spółki nie tylko zawiera obligatoryjne, określone prawem elementy, ale może też zostać zgodnie z Państwa życzeniem wzbogacana o szereg zapisów opcjonalnych (np. dotyczących kompetencji zarządu czy rady nadzorczej, drag along, tag alont, prawa pierwszeństwa ). Przygotowujemy również niezbędne uchwały i oświadczenia. Z gotowym kompletem dokumentów rejestracja spółki nie nastręczy żadnych trudności. Pomagamy przeprowadzić aport przedsiębiorstwa do spółki osobowej, spółki z o.o. i każdej innej, której obsługą zajmujemy się dla naszych klientów.

Mogą również Państwo wybrać uproszczony tryb zakładania spółki z o.o. przez internet (tzw. „S24”). Z taką formą rejestracji wiążą się niewątpliwe korzyści, jak choćby brak konieczności notarialnego potwierdzenia umowy i tańsze opłaty rejestracyjne. Warto jednak pamiętać, że opcja ta pociąga za sobą pewne ograniczenia. Po pierwsze, są Państwo zobligowani do skorzystania z gotowych formularzy umów dostępnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po drugie, wniesienie aportu do spółki z o.o. musi mieć formę pieniężną. Oczywiście istnieje możliwość zmiany umowy spółki z o.o. w późniejszym terminie i dodania interesujących Państwa zapisów, w czym z chęcią pomogą nasi adwokaci. Doradzamy, o jakie fakultatywne elementy warto wzbogacić umowę, by zapewnić najwyższy poziom efektywności i bezpieczeństwa działania spółki oraz elastyczność w zarządzaniu spółką.

Wsparcie prawne przy zakładaniu spółek

Oferujemy kompleksową pomoc prawną przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Z naszym wsparciem powstało już przeszło 80 spółek prawa handlowego (45 spółek z o.o., 7 spółek jawnych, 23 spółek komandytowych, 5 spółki akcyjne). Rosnąca liczba wyszukań haseł typu „jak założyć spółkę jawną” czy „rejestracja spółki akcyjnej” pokazuje, że w polskim społeczeństwie istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalne doradztwo z zakresu prawa spółek. W internecie przeplatają się ze sobą treści wartościowe z tymi wątpliwej jakości, a ich odfiltrowanie może być trudne i czasochłonne. Decydując się na współpracę z naszą kancelarią, zyskują Państwo gwarancję profesjonalizmu oraz minimalizują ryzyko kosztownych pomyłek.

Szybko zmieniające się warunki rynkowe wymagają od przedsiębiorców elastycznych działań. Stąd częstymi praktykami są obecnie przekształcenia spółek, a także ich podział oraz fuzja. Jednokrotne opodatkowanie, elastyczna konstrukcja oraz brak wymogu minimalnej wartości kapitału zakładowego powodują, że rankingi popularności otwierają przekształcenia spółki z o.o. w komandytową. Nasi prawnicy pomogą Państwu wybrać optymalną formę restrukturyzacji, a następnie płynnie przeprowadzą przez cały proces.

Jeśli noszą się Państwo z zamiarem założenia spółki z o.o., akcyjnej, komandytowej lub jawnej, zachęcamy do współpracy z naszą kancelarią. Znajdą nas Państwo w Krakowie i Tychach . Zapraszamy.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

PPSC ADWOKAT KRAKÓW

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 68

PPSC ADWOKAT TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

PPSC ADWOKAT ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.