header

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Prawo spółek

Założenie spółki to dopiero pierwsze z wyzwań, przed którym staje przedsiębiorca w zakresie prawa spółek. Istnieje mnóstwo regulacji prawnych określających sposób funkcjonowania takich podmiotów, które trzeba znać. Bez tego łatwo o pomyłkę czy niedopatrzenie, które może skutkować negatywnymi konsekwencjami. Rozsądnym krokiem jest podjęcie współpracy z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie spółek. Powierzenie odpowiedzialności za prawne aspekty biznesu specjalistom w tej dziedzinie pozwala w pełni skoncentrować się na prowadzeniu firmy i zarabianiu pieniędzy. Kancelaria Proniewski & Przybyłka oferuje swoje usługi w zakresie prawa spółek. Zdejmujemy z naszych klientów ciężar znajomości kodeksów i ustaw regulujących funkcjonowania spółek w Polsce. Doradzamy, dokumentujemy, aktywnie uczestniczymy.

Prawo spółek handlowych

Doskonale orientujemy się w Kodeksie spółek handlowych. Znamy zasady dotyczące funkcjonowania wszystkich typów spółek handlowych: jawnych, partnerskich, komandytowych i komandytowo-akcyjnych, sp. z o.o., PSA, i S.A.. Prowadzimy konsultacje dla przedsiębiorców zamierzających założyć spółkę. Badamy ich oczekiwania oraz warunki prawne i doradzamy konkretne, najbardziej korzystne dla nich rozwiązania. Na tym nasza rola się nie kończy. Oferujemy stałą współpracę – obsługę prawną – i bieżące wsparcie prawnika – opiekuna klienta.

W czym możemy pomóc?

Założenie spółkipomagamy wybrać formę spółki, przygotowujemy pełną dokumentację działalności, odpowiadamy na wszelkie pytania i rozwiewamy wątpliwości.

Obsługa spółki – opracowujemy regulaminy, statusy i umowy; zajmujemy się przygotowywaniem uchwał i protokołów; występujemy w Państwa imieniu przed Krajowym Rejestrem Sądowym; obsługujemy takie projekty jak fuzje, przejęcia i wiele innych.

Przekształcenie spółki w inną – doradzamy w momencie podejmowania decyzji o przekształceniu spółki, zajmujemy się formalnościami, pilnujemy warunków procesu i terminów.

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę – odpowiadamy na pytania o zasadność procesu, przygotowujemy umowy i plany przekształcenia, prowadzimy restrukturyzację od początku do końca.

Postępowanie upadłościowe i rozwiązanie spółki – udzielamy konsultacji przed podjęciem decyzji o likwidacji, przygotowujemy potrzebne dokumenty, zajmujemy się prawną obsługą zgromadzeń wspólników.

Jesteśmy na bieżąco z nowelizacją Kodeksu spółek handlowych. Wyjaśniamy naszym klientom, co oznaczają dla nich zmiany oraz jakie nakładają na nich prawa i obowiązki. Zapraszamy na konsultacje, w czasie których pomożemy zinterpretować nowe ustalenia i odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące prawa spółek handlowych w aktualnej odsłonie.

Prawo spółek – kancelaria Proniewski & Przybyłka

Dlaczego właśnie nasza kancelaria jest właściwym wyborem dla właścicieli spółek? Zebraliśmy najważniejsze argumenty przemawiające za skorzystaniem z pomocy naszych prawników.

Gruntowne wykształcenie i stale aktualizowana wiedza – prawo ciągle się zmienia, dostosowując do rzeczywistości polityczno-gospodarczej, uwzględniając nowe zjawiska społeczne, podążając za regulacjami wprowadzanymi na poziomie ogólnoeuropejskim. Zadaniem dobrego prawnika jest świetne rozeznanie w tych zmianach. Każda porada prawna udzielana klientom naszej kancelarii uwzględnia aktualne ustawy i rozporządzenia. Nie tylko doskonale orientujemy się w nowelizacjach w dziedzinie prawa spółek, ale też umiemy zastosować je do indywidualnych sytuacji naszych klientów.

Wieloletnie doświadczenie – kolejne sprawy, którymi się zajmujemy, pozwalają nam wypracować skuteczny system wsparcia dla spółek. Wiemy, z jakimi utrudnieniami mogą spotkać się na swojej drodze przedsiębiorcy, umiemy też rozwiązać ich problemy.

Specjalizacja w spółkach i prawie korporacyjnym – każda kancelaria ma obszary działalności, w których przyjmuje więcej spraw, bo posiada zespół szczególnie kompetentny w konkretnej dziedzinie. Nasi prawnicy specjalizują się między innymi w prawie spółek, dlatego jesteśmy właściwym wyborem dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy w tym zakresie.

Skuteczność w rozwiązywaniu sporów – sukces naszej kancelarii mierzymy nie tylko rosnącą liczbą spółek, które podejmują z nami stałą współpracę, ale także odsetkiem spraw sądowych rozstrzygniętych na korzyść naszych klientów.

Mamy biura w Krakowie i Tychach, prowadzimy też konsultacje telefoniczne i mailowe. Obsługujemy wszystkie typy spółek (cywilne, osobowe i kapitałowe). Współpracujemy również z klientami anglojęzycznymi. Wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą kancelarią w zakresie prawa spółek zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

SIEDZIBA KANCELARII

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94

(+48) 609 521 683

BIURO TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

BIURO ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne

(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.