tło_PPSC adwokat Kraków Proniewski Przybyłka, kancelaria adwokacka w Krakowie,

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Obsługa prawna

Warunki działania firm wyznaczają nie tylko prawa popytu i podaży, ale również regulacje prawne. Ich liczba oraz częste zmiany niejednokrotnie przyprawiają przedsiębiorców o ból głowy. Kompleksowa obsługa prawna firm świadczona przez Kancelarię Adwokacką Proniewski&Przybyłka z Krakowa zapewnia merytoryczne wsparcie i pozwala skupić się wyłącznie na kwestiach biznesowych. Oferując usługi prawne dla firm, zdejmujemy z Państwa ciężar związany z bieżącym śledzeniem aktualizacji w dziedzinie przepisów i obowiązujących standardów.

W gronie naszych klientów znajdują się zarówno małe, jak i duże organizacje. Wybór naszej kancelarii to gwarancja profesjonalizmu, terminowości i wysokiej jakości usług. Niezależnie od tego, czy są Państwo zainteresowani jednorazowym wsparciem, czy też kompleksową obsługą prawną dla przedsiębiorców nasz doświadczony zespół sprosta oczekiwaniom. 15 lat działalności oraz blisko 2000 zakończonych spraw sądowych czynią z nas wiarygodnego partnera dla firm z Krakowa i okolic.

Profesjonalna obsługa prawna firm

Naszą ofertę adresujemy zarówno do podmiotów obecnych na rynku od lat, jak i osób, które dopiero planują założyć własną działalność i szukają wsparcia ze strony specjalistów. Pomagamy klientom, którzy potrzebują doradztwa w wyborze optymalnej formy prawnej prowadzenia firmy, sprawnie i szybko przeprowadzamy przez proces rejestracji czy przekształceń rozmaitych form prawnych (np. przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o.). Reprezentujemy też firmy przed sądami i organami administracyjnymi, dzięki czemu nasi klienci oszczędzają mnóstwo czasu, jaki musieliby poświęcić na osobistą obecność w tych instytucjach.

Nieustannie poszerzana wiedza, wieloletnie doświadczenie i szeroki zakres specjalizacji prawników i radców prawnych dla firm, zatrudnionych w naszej kancelarii daje Państwu gwarancję, że poradzą sobie oni nawet z nietypowymi i skomplikowanymi sprawami. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Stawiamy na ciągły rozwój, lubimy wyzwania i chętnie podejmujemy się trudnych zadań, które motywują nas do osiągania kolejnych sukcesów. 

Adwokat dla Krakowa i nie tylko

Jako że nasza kancelaria prawnicza ma główną siedzibę w stolicy Małopolski, ofertę kompleksowej obsługi prawnej kierujemy szczególnie firmom z Krakowa, jak i powiatu krakowskiego. Jeżeli jednak Państwa przedsiębiorstwo zlokalizowane jest w innej części Polski, nic nie stoi na przeszkodzie do nawiązania współpracy. Jak to wygląda w praktyce? Po założeniu indywidualnego konta klienta, udostępnionego na naszej stronie internetowej, będą mogli Państwo skorzystać z porad prawnych dla firm online. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące stacjonarnej lub zdalnej obsługi prawnej dla firm.

Obsługa spółek

Ofertę obsługi prawnej kierujemy także do spółek, niezależnie od rodzaju działalności, jaki prowadzą. Specjalizujemy się w prawie spółek, znamy od podszewki wszelkie regulacje prawne ich dotyczące i śledzimy zmiany w tym zakresie. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie i sprawnie przeprowadzać takie operacje jak fuzje, przejęcia, przekształcenia spółek i wiele innych. Nasza oferta obsługi prawnej dla właścicieli spółek obejmuje także codzienne doradztwo prawne dla firm. Każdego dnia jesteśmy do dyspozycji naszych klientów, udzielając rad i odpowiadając na pytania związane z prawnymi aspektami ich działalności.

Porady prawne dla przedsiębiorców

Zarówno w momencie zakładania działalności gospodarczej, jak i w toku prowadzenia firmy jej właściciel staje przed wyzwaniem dostosowania swojego biznesu do obowiązujących regulacji prawnych. Ma do wyboru zaznajomienie się z nimi i śledzenie wszelkich zmian w prawie albo skorzystanie z pomocy specjalisty w tym zakresie. Kancelaria Proniewski&Przybyłka wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i oferuje im swoje wsparcie. Podpowiemy, jaki rodzaj działalności gospodarczej wybrać w konkretnej sytuacji, pomagamy w przygotowaniu wniosków do KRS, konsultujemy umowy i regulaminy, reprezentujemy naszych klientów przed organami administracji, a w razie potrzeby uczestniczymy w sporach sądowych.

Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego opowiedzą nam Państwo o swoich oczekiwaniach, a my omówimy zakres usług, jakie możemy świadczyć w ramach stałej obsługi prawnej przedsiębiorstw.

Dlaczego warto skorzystać z oferty naszej kancelarii?

Ile kosztuje obsługa prawna firmy – abonament prawny

Na pytanie o cennik obsługi prawnej firm mamy satysfakcjonującą odpowiedź. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, wprowadziliśmy do swojej oferty usługę abonamentu prawnego. Za zryczałtowaną opłatę otrzymają Państwo dostęp do stałej obsługi prawnej obejmującej m.in. możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej, reprezentowanie przed sądami czy sporządzanie i opiniowanie dokumentów. Nasza pomoc obejmuje wszystkie dziedziny prawa, w tym prawo podatkowe, prawo umów, spory sądowe, prawo gospodarcze i handlowe, prawo cywilne. Przygotowaliśmy dla Państwa pakiety nisko- i wysokobudżetowe, różniące się między sobą zakresem usług. Wraz z zakupem abonamentu prawnego zyskują Państwo przejrzysty system rozliczania usług prawnych, atrakcyjne stawki za godzinę pracy adwokata i rabaty na pozostałe usługi naszej kancelarii.

Kolebką pomysłu abonamentu prawnego są Stany Zjednoczone. Początkowo był on kierowany głównie do dużych korporacji, których pracownicy zyskali poza standardowymi pakietami medycznymi również pakiety prawnicze. Współcześnie usługa ta zdemokratyzowała się, a wśród jej beneficjentów są podmioty o różnej wielkości. Jeśli mają jeszcze Państwo wątpliwości, czy warto z niej skorzystać – przedstawiamy krótką listę korzyści:

Usługę abonamentu prawnego kierujemy przede wszystkim do małych firm, które często, ze względu na ryzyko poniesienia dużych wydatków, powstrzymują się przed nawiązaniem regularnej współpracy z prawnikiem. Działania na własną odpowiedzialność – zwłaszcza w tak skomplikowanej materii, jaką jest prawo – nierzadko przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Przygotowane przez nas pakiety z różnych segmentów cenowych czynią tę usługę dostępną dla wszystkich firm, nawet tych o przeciętnym budżecie.

Doraźna czy stała obsługa prawna firmy – co wybrać?

Zakres obsługi prawnej firmy zawsze powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta – to jedna z podstawowych zasad, jaką kierujemy się w codziennej pracy. Mamy świadomość, że prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność, ryzyko i prawdziwe wyzwanie. Przedsiębiorcy często stoją przed dylematem, czy wybrać konsultację doraźną, czy może stałą obsługę prawną firmy w postaci abonamentu. Jak pokazuje nasza wieloletnia praktyka, w przypadku przedsiębiorców najkorzystniejszym rozwiązaniem jest stała obsługa prawna firmy, która pozwala nam – jako kancelarii – bardzo szybko reagować na różne nieprzewidziane zdarzenia. Decydując się na tę popularną wśród przedsiębiorców opcję, mogą Państwo zapobiec wielu problemom związanym z nieumiejętnym zarządzaniem biznesem. Stałe wsparcie doświadczonych adwokatów pracujących w naszej kancelarii ułatwia kontakty z nieuczciwymi kontrahentami czy trudnymi klientami, ma też duży wpływ na wizerunek i pozycję rynkową danej firmy.

Czy obowiązuje nas zachowanie tajemnicy zawodowej?

Umowa zawierana z naszą kancelarią prawną, której przedmiotem jest świadczenie usług prawnych na rzecz klienta (przedsiębiorcy), może dotyczyć konkretnego zlecenia (np. sporządzania projektów umów, regulaminów, statutów), lub określać świadczenie usług obsługi prawnej w swobodny sposób. Warto zaznaczyć, że umowa o obsługę prawną określa prawa i obowiązki obu stron, które ją podpisują

Wiemy, jak ważna jest dla każdego przedsiębiorcy dyskrecja i nieujawnianie wrażliwych informacji o firmie przez osoby postronne, co mogłoby zaszkodzić jej interesom. Na podstawie art. 6 ustawy Prawo o adwokaturze i art. 3 ustawy o radcach prawnych, jesteśmy zobowiązani do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji, jakie poznaliśmy w związku z udzieleniem pomocy prawnej firmie. Co ważne, obowiązek ten nie jest ograniczony w czasie. 

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych dla przedsiębiorców?

Nasze porady prawne są cennymi wskazówkami szczególnie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem sprawiamy, że klienci unikają wielu błędów biznesowych typowych dla początkujących przedsiębiorców, a tym samym niepotrzebnych kosztów. Chcemy zaznaczyć, że wspieramy małe, średnie, jak i duże firmy w wielu obszarach prawa. Udzielamy kompleksowych porad prawnych, dzięki którym klienci mogą lepiej zarządzać swoją firmą zgodnie z często zmieniającymi się przepisami (nie tylko prawa podatkowego). Bez względu na to, czy chcą Państwo zmienić umowy z pracownikami, zrestrukturyzować spółkę, czy potrzebują poradnictwa w kwestii postępowania upadłościowego, jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

Pomoc prawna dla firm jest przydatna również przy podejmowaniu różnych działań inwestycyjnych, kiedy to nasz specjalista może wydać opinię co do poprawności skonstruowanych dokumentów. Warto mieć świadomość, że sięganie po wsparcie prawne w strategicznych momentach prowadzonej działalności to dla firmy wielokrotnie oszczędność, a nie koszt!

Kancelaria Proniewski&Przybyłka – kompleksowa obsługa prawna firm

Niezależnie od tego, w jakiej branży prosperuje Państwa firma, będziemy umieli pomóc w obszarze prawnych regulacji biznesu. Współpracujemy między innymi z deweloperami i zarządcami nieruchomości, firmami handlowymi i usługowymi, reprezentantami takich branż jak turystyka i hotelarstwo, gastronomia, edukacja i media, IT i e-commerce. Jeśli nie mają Państwo prawnika w firmie, polecamy skorzystanie z naszej oferty stałej obsługi prawnej dla firm z Krakowa i okolic. Nasz zespół tworzą doświadczeni prawnicy z wieloletnim stażem (adwokaci, radcowie prawni, doradca podatkowy). Zapraszamy do naszego biura w Krakowie, a także kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

PPSC ADWOKAT KRAKÓW

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 68

PPSC ADWOKAT TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

PPSC ADWOKAT ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.