header

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Kancelaria Adwokacka Proniewski Przybyłka

Współcześnie większość dziedzin życia jest regulowana przepisami prawa. Nasze przywileje i obowiązki wyznaczają zapisy ustaw, kodeksów i regulaminów. Każdego dnia powstają dziesiątki nowych regulacji, a te istniejące są nowelizowane. Tempo zmian sprawia, że nie sposób za nimi nadążyć. Jednak nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania. Aktualność wciąż zachowuje łacińska sentencja, że nieznajomość prawa szkodzi. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto powierzyć swoje sprawy profesjonalistom.

Każdemu, kto szuka dobrego i skutecznego adwokata w Krakowie, polecamy kancelarię Proniewski & Przybyłka. Cechuje nas fachowość i terminowość działań. Czym się zajmujemy? Bogata praktyka zawodowa pozwala nam na współpracę zarówno z Klientem indywidualnym, jak i stałą obsługę prawną firm i podmiotów z sektora publicznego. Jesteśmy ukierunkowani na realizację celów biznesowych naszych klientów.

Nasze specjalizacje

Specjalizujemy się w spółkach i prawie korporacyjnym. Założenie spółki czy przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę nie mają dla nas tajemnic, dlatego wszystkich klientów biznesowych, którzy nie znaleźli jeszcze swojego adwokata, zapraszamy do kontaktu.

Założyciele naszej kancelarii – Piotr Proniewski i Leszek Przybyłka – wyznaczyli motto, którym kierujemy się w pracy: „Twój Cel, Nasza Wiedza, Wspólny Sukces”. Stawiamy na transparentną współpracę. Chętnie odpowiadamy na pytania osób zainteresowanych skorzystaniem z naszych usług. Zarówno na te dotyczące konkretnych spraw do rozwiązania, jak i ogólne, związane z tym, czym zajmuje się adwokat i jakie są ceny jego usług. Niektóre z odpowiedzi znajdą Państwo poniżej, w sekcji Q&A.

Kancelaria adwokacka z doświadczeniem

Jeśli wciąż nie znaleźli Państwo dobrego adwokata w Krakowie, Waszej uwadze polecamy naszą kancelarię prawniczą przy ul. Konopnickiej 5/4 (swoje biura mamy także w Tychach i Świątnikach). Niezmiennie cieszymy się dobrą opinią klientów, ponieważ do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i unikamy popadania w schematyzmy i rutynę. Kolejna sprawa nie jest dla nas jedynie zleceniem do wykonania, a osobistym wyzwaniem i szansą na zbudowanie zaufania. Za każdą sprawą stoi dla nas człowiek z własnymi potrzebami, emocjami i oczekiwaniami.

Gruntowne wykształcenie kierunkowe w połączeniu z wszechstronną praktyką zawodową przekładają się na gotowość niesienia pomocy w wielu dziedzinach prawa. Nasi adwokaci i radcy prawni podejmują się spraw m.in. z zakresu prawa gospodarczego, prawa podatkowego, prawa spółek, prawa pracy, prawa autorskiego.

Ramy naszej pracy, poza standardowymi zapisami ustawowymi, reguluje Kodeks Etyki Adwokackiej. Tym samym nadrzędnym celem adwokatów tworzących zespół kancelarii Proniewski & Przybyłka w Krakowie jest ochrona Państwa interesów.

Cennik w naszej kancelarii prawnej jest elastyczny, a honorarium za poszczególne usługi ustalane indywidualnie (jego wysokość zależy głównie od stopnia skomplikowania sprawy).

 

Prawo autorskie

Kto może potrzebować adwokata od prawa autorskiego? Najczęściej agencje reklamowe, wydawcy, ale też spółki i inne przedsiębiorstwa. Kwestie te mogą interesować pracodawców i pracowników – do kogo należy utwór opracowany przez osobę zatrudnioną na określonym stanowisku? Co z oprogramowaniem współtworzonym przez zespół programistów dla ich przełożonego? Oferujemy merytoryczne odpowiedzi na Państwa pytania i pomoc doświadczonych prawników z zakresu prawa autorskiego.

Q&A

Prawnik a adwokat – czym się różnią?

Prawnik to inaczej absolwent studiów prawniczych. Prawnik, który dodatkowo ukończył 3-letnią aplikację adwokacką i zdał egzamin organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, staje się adwokatem.

Mecenas a adwokat – na czym polega różnica?

Podczas gdy “adwokat” jest tytułem zawodowym, “mecenas” to zwrot grzecznościowy. Mecenasem nazywamy zarówno adwokatów, jak i radców prawnych, a niekiedy również aplikantów.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

SIEDZIBA KANCELARII

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94

(+48) 609 521 683

BIURO TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

BIURO ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne

(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.