header

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Prawo e-commerce

Współcześnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się przenieść biznes do sieci, ponieważ taki krok znacząco obniża koszty funkcjonowania firmy i ułatwia dotarcie do grupy docelowej. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że prowadzenie sklepu internetowego jest regulowane licznymi przepisami prawa, które nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków. Ich niespełnienie może pociągać za sobą wysokie kary finansowe. Prawnicy z kancelarii Proniewski & Przybyłka zapoznają Was z wszystkimi aspektami e-handlu, pomogą opracować dogodne rozwiązania i przygotują niezbędną dokumentację, otwierając Was na korzyści płynące z obecności w sieci.

 

W ciągu 8 lat działalności z sukcesem wspieraliśmy Klientów w sprawach z zakresu prawa e-commerce, internetu czy IT oraz reprezentowaliśmy ich w sporach dotyczących naruszenia praw autorskich w sieci czy łamania ochrony danych osobowych. Doświadczenie zdobyte podczas 500 godzin szkoleń z zakresu ochrony własności intelektualnej, opracowywania i weryfikowania regulaminów portali i rozmaitych sklepów internetowych, pozwoliło nam poznać aspekty prawne dotyczące dziedziny nowych technologii. Regulamin sklepu internetowego, regulamin strony internetowej czy prawa autorskie w internecie to zagadnienia, z którymi najczęściej zgłaszają się do nas Klienci.

 

Kto korzysta z naszych usług? Sklepy internetowe, firmy informatyczne i programistyczne oraz przedsiębiorcy zamawiający oprogramowanie branżowe. W dobie nowych technologii, gdzie duża liczba decyzji zakupowych odbywa się za pomocą internetu przedstawiciele branży e-commerce, muszą zadbać o odpowiednie zabezpieczenie działalności od strony formalno-prawnej. Istotne w tej kwestii jest sporządzenie odpowiedniego regulaminu strony www lub sklepu (weryfikując obecność klauzul niedozwolonych), polityki prywatności, a w aspekcie ochrony danych — przygotowanie prawidłowego wzoru umowy, w której Klienci zgadzają się na przetwarzanie danych osobowych. Prawo e-commerce to jedna z naszych specjalizacji, w zakresie której pomagamy rosnącej grupie Klientów.

W jakich sprawach pomagamy?

doradzamy w sprawach związanych z prawami autorskimi i prawami własności intelektualnej,
tworzymy i weryfikujemy regulaminy: sklepów internetowych, portali społecznościowych, stron www czy platform zajmujących się sprzedażą,
weryfikujemy klauzule związane z udzielaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych,
tworzymy i weryfikujemy umowy o tworzenie, dystrybucję i korzystanie z oprogramowania,
pomagamy przygotować umowy związane ze wdrożeniem systemów IT.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zachęcamy do kontaktu z kancelarią Proniewski & Przybyłka. Chętnie pomożemy w rozwiązaniu wszelkich spraw dotyczących prawa autorskiego w internecie, prawa e-commerce czy obsługi prawnej IT.

 

Jeśli właśnie zakładacie Państwo swoją działalność w sieci i zastanawiacie się co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego bądź też musicie zmierzyć się ze skargą na naruszenie zbiorowych interesów konsumentów, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Współpraca z adwokatami z naszej kancelarii daje Państwu gwarancję, że wszystkie prowadzone przez Was działania będą zgodne z prawem. Na konsultacje z nami mogą się Państwo umówić w Krakowie, Tychach bądź Świątnikach Górnych. Inna lokalizacja Waszej firmy również nie pozbawia Was możliwości skorzystania z naszych usług. Udzielamy także porad online, od lat z powodzeniem wspierając Klientów z całej Polski. Zapraszamy.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

SIEDZIBA KANCELARII

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94

(+48) 609 521 683

BIURO TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

BIURO ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne

(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.