header

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najchętniej przez Polaków wybierana forma prowadzenia własnego biznesu. Jej rejestracja jest bezkosztowa, a towarzyszące temu procesowi formalności ograniczone są do minimum. Forma ta nie jest jednak pozbawiona mankamentów, które stają się coraz bardziej widoczne wraz z rozwojem działalności. Przede wszystkim przedsiębiorca odpowiada za zobowiązania firmy całym swoim majątkiem. W praktyce oznacza to, że jeden błąd czy gwałtowna zmiana trendów rynkowych może oznaczać utratę całego, życiowego dorobku. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z oo.

Część osób przed zmianą formy prowadzenia działalności powstrzymuje wizja czasochłonnych formalności i machiny biurokratycznej. Z pomocą naszej kancelarii przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. przebiegnie sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Nasi adwokaci pomogą przygotować Państwu niezbędną dokumentację (m.in. umowę spółki, plan przekształcenia) oraz kroku po kroku przeprowadzą przez cały proces restrukturyzacyjny. Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o. jest szczególnie rekomendowane firmom o ugruntowanej pozycji rynkowej i dużej ilości zobowiązań. Alternatywne rozwiązanie, dla firm o krótkim stażu i prostej strukturze, stanowi założenie nowej spółki od podstaw, a następnie rozwiązanie działalności gospodarczej lub wniesienie aportem przedsiębiorstwa jednoosobowej działalności gospodarczej do spółki z o.o. Również w tym zakresie mogą Państwo liczyć na kompleksową pomoc z naszej strony. Posiadamy bogate doświadczenie w sporządzaniu i analizie umów i statutów spółek, a także dokumentów wewnętrznych spółek.

Korzyści płynące z przekształceń

Przedsiębiorca, który nosi się z zamiarem przekształcenia działalności gospodarczej poza wspomnianą już spółką z o.o., ma do wyboru spółkę cywilną lub osobową (np. komandytową). W tym przypadku również mamy do czynienia z kilkoma alternatywnymi sposobami przekształceń np. z opcją aportu do spółki lub sprzedaży działalności na rzecz istniejącej już spółki. Z pomocą naszych prawników wybierzecie Państwo optymalną dla siebie ścieżkę działania.

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o., cywilną bądź komandytową niesie za sobą szereg korzyści. Do kluczowych należą:

Zastanawiacie się Państwo nad zmianą formy prowadzonego biznesu? Chcecie uniknąć odsyłania od okienka do okienka? Pomożemy Państwu skompletować niezbędną dokumentację i szybko załatwić niezbędne formalności. Zapraszamy.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

SIEDZIBA KANCELARII

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94

(+48) 609 521 683

BIURO TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

BIURO ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne

(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.