tło_PPSC adwokat Kraków Proniewski Przybyłka, kancelaria adwokacka w Krakowie,

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Edukacja i media – obsługa prawna

Media i edukacja to kolejne dwie dziedziny, które są przedmiotem zainteresowania kancelarii Proniewski&Przybyłka. W ciągu ośmiu lat naszej działalności prowadziliśmy liczne sprawy Klientów z tych branż m.in.organizując szkolenia prawne dla pracowników, doradzając w sporach sądowych dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej czy świadcząc obsługę prawną przy procesach restrukturyzacyjnych podmiotów z branży medialnej bądź edukacyjnej.

Polski system edukacji, media w Polsce oraz zmiany zachodzące, w tych obszarach to tematy, które monitorujemy na bieżąco, aby skutecznie realizować powierzane nam zadania. Jeśli potrzebują Państwo wsparcia prawnego w sprawach z tego zakresu, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Do grona naszych Klientów należą między innymi: uczelnie wyższe, szkoły, przedszkola, wydawcy prasy specjalistycznej oraz firmy zajmujące się branżą szkoleniową i doradczą. Reprezentujemy również interesy firm, które specjalizują się w realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Możliwość współpracy z tak różnorodnymi Klientami, których specyfika branży wymaga odmiennych działań, pozwoliła nam nabrać cennego doświadczenia, z którego teraz korzystamy przy prowadzeniu kolejnych spraw.

Porady prawne dla branży medialnej i edukacyjnej

Prawo mediów określa regulacje obowiązujące przedstawicieli branży medialnej, w tym dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców oraz pozostałych pracowników radia, prasy i telewizji. Ustawa o radiofonii i telewizji, ustawa o prawie prasowym czy kodeks cywilny to najważniejsze, choć nie jedyne, akty prawne funkcjonujące pod zbiorczą nazwą prawa mediów. Jednak wyzwanie stanowi nie tylko mnogość przepisów, ale przede wszystkim ich anachroniczność i brak dostosowania w wielu przypadkach do obecnej rzeczywistości i świata nowych technologii. Wiele regulacji nie przystaje do wyzwań współczesności, przyprawiając przedsiębiorców z branży medialnej o niemały ból głowy. Ze względu na dynamiczny rozwój tej dziedziny i pojawiające się nowe wyzwania natury prawnej, jedną z naszych specjalizacji uczyniliśmy doradztwo w sprawach z zakresu prawa medialnego.

Widząc potrzebę wsparcia prawnego naszych Klientów z branży medialnej i edukacyjnej, oferujemy kompleksową pomoc w sprawach związanych z tymi dziedzinami. Dotychczas zajmowaliśmy się stałym doradztwem dla firm, prowadziliśmy szkolenia prawne, tworzyliśmy i weryfikowaliśmy umowy branżowe. Pomagaliśmy w fuzjach, przejęciach i przekształceniach, wspierając Klientów od strony formalno-prawnej. Dodatkowo działamy w zakresie ochrony własności intelektualnej oraz wspieramy wiedzą podczas przeprowadzania zamówień publicznych. Nie jest to kompletna lista zagadnień, którymi się zajmujemy. Uwzględniliśmy tu tylko problemy, z którymi najczęściej zwracają się do nas Klienci. Z chęcią udzielimy wsparcia także w innych sprawach, także tych ze styku różnych dziedzin prawa oraz bezprecedensowych. Gwarantujemy, że każda sprawa rozpatrywana jest przez nas indywidualnie.

Media w Polsce czy polski system edukacyjny to tematy obecne w dyskursie publicznym. W kancelarii Proniewski & Przybyłka wychodzimy naprzeciw przedsiębiorcom z branży edukacyjnej i medialnej zmuszonym do dopasowywania swoich działań do zmieniających się przepisów. Oferujemy m.in. szkolenia z prawa własności intelektualnej czy doradztwo medialne.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

PPSC ADWOKAT KRAKÓW

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 68

PPSC ADWOKAT TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

PPSC ADWOKAT ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.