tło_PPSC adwokat Kraków Proniewski Przybyłka, kancelaria adwokacka w Krakowie,

Twój cel
Nasza wiedza
Wspólny sukces
klienci

434

Klientów

lat na rynku

8

Lat na rynku

zakończone sprawy sądowe

1923

Zakończone sprawy sądowe

proekty inwestycji

33

Projektów inwestycyjnych

Prawo nieruchomości

Prawo nieruchomości to kolejna dziedzina w zakresie, której mogą Państwo liczyć na wsparcie zespołu kancelarii Proniewski & Przybyłka. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych jak i wspólnoty mieszkaniowe. Ustalanie stanu prawnego nieruchomości, przygotowanie umów nabycia i sprzedaży nieruchomości, sporządzanie umów o prace projektowe i umów deweloperskich, czy reprezentacja w postępowaniach administracyjnych to tylko przykładowe usługi, które świadczymy w obrębie prawa nieruchomości. Ściśle współpracujemy z księgowymi, notariuszami, biurami projektowymi oraz rzeczoznawcami budowlanymi, dzięki czemu możemy Państwu zagwarantować wysoką jakość usług i kompleksową pomoc.

 

Specjalizujemy się w obsłudze wspólnot mieszkaniowych. Przepisy prawne regulujące ich funkcjonowanie, zapisane są w kilku odrębnych dokumentach i dotyczą m.in. sposobów sprawowania zarządu nad nieruchomością, terminu oraz przedmiotu zebrania sprawozdawczego czy trybu podejmowania uchwały przez właścicieli lokali. W imieniu wspólnot mieszkaniowych prowadzimy liczne sprawy o zapłatę przeterminowanych należności zarówno od właścicieli lokali jak i najemców. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w zakresie któregoś z tych tematów, nasi prawnicy od nieruchomości na pewno nie zawiodą Waszych oczekiwań. Za wyborem naszej kancelarii przemawiają statystyki, które nie są wyłącznie suchymi danymi, a kryją się za nimi konkretni, zadowoleni Klienci oraz pozytywnie rozwiązane sprawy.

Zaufali nam

Z obsługi prawnej nieruchomości w kancelarii Proniewski & Przybyłka stale korzystają 23 wspólnoty mieszkaniowe, co pozwala im cieszyć się bezpiedcznym statusem prawnym . W obrębie prawa nieruchomości udzieliliśmy już ponad 140 porad prawnych i braliśmy udział w ponad 160 postępowaniach windykacyjnych, doprowadzając do uregulowania zaległych opłat na rzecz wspólnoty. Porady prawne dotyczące nieruchomości, pomoc w konstruowaniu umów oraz analiza zawieranych kontraktów ochronią Państwa przed nietrafionymi inwestycjami i pozwolą efektywnie zarządzać majątkiem.

Porady prawne dla wspólnot mieszkaniowych i inwestorów indywidualnych

Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych w kancelarii Proniewski & Przybyłka obejmuje całe spectrum usług nastawionych na kompleksowe wsparcie tych podmiotów oraz zapewnienie harmonijnej współpracy z mieszkańcami. Nasza pomoc nie ogranicza się wyłącznie do windykacji należności, przygotowywania wzorów umów czy uczestniczenia w zebraniach wspólnoty, a obejmuje także wsparcie w sprawach z pogranicza prawa nieruchomości i prawa budowlanego i administracyjnego (np. uzyskanie pozwolenia na wykonanie robót budowlanych czy remontów). Nasi prawnicy pomogą Państwu zrozumieć meandry prawa nieruchomości, a w razie potrzeby będą Was reprezentować w postępowaniach sądowych czy administracyjnych, oszczędzając Wam niepotrzebnego stresu.

 

Porady z zakresu prawa wspólnot mieszkaniowych to stale poszerzający się segment naszej działalności. Dbając o kompleksowość naszej oferty, nie zapominamy również o inwestorach. Nasi prawnicy od nieruchomości przygotują dla Państwa szczegółową analizę prawną, która pozwoli zidentyfikować ewentualne zagrożenia i oszacować opłacalność inwestycji. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie również w negocjacjach z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz postępowaniach mających na celu zmianę planów zagospodarowania na potrzeby własnego projektu inwestycyjnego.

 

Jeśli poszukujecie Państwo zaufanego prawnika specjalisty od nieruchomości, zachęcamy do skorzystania z usług kancelarii Proniewski & Przybyłka. Znajdziecie nas Państwo w Krakowie i Tychach. Zapraszamy.

Kontakt

Logo

NIP: 9442193874
REGON: 120814066

PPSC ADWOKAT KRAKÓW

ul. Konopnickiej 5/4
30-302 Kraków
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 68

PPSC ADWOKAT TYCHY

ul. Wschodnia 18
43-100 Tychy
kancelaria@ppsc.pl
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

PPSC ADWOKAT ŚWIĄTNIKI

Franciszka Bielowicza 57/3
32-040 Świątniki Górne
(+48) 12 345 56 94
(+48) 609 521 683

Panel klienta

Każdy z naszych Klientów otrzymuje swoje konto w Panelu Klienta.