Regulamin serwisu
- Definicje.
1.1. Wskazanym poniżej oznaczeniom należy przypisywać w treści niniejszego Regulaminu wskazane poniżej znaczenie:
1.1.1. Usługodawca: adwokat Piotr Proniewski i adwokat oraz doradca podatkowy Leszek Przybyłka prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod nazwą Kancelaria Adwokacka Proniewski Przybyłka Spółka Cywilna, przy ul. Konopnickiej 5/4, 30-302 Kraków (NIP: 9442193874), e-mail: kancelaria@ppsc.pl , nr telefonu: 12 312 31 23, 609 521 683.
1.1.2. Serwis – serwis internetowy prowadzony przez Usługodawcę pod adresem internetowym: https://ppsc.pl/ .
1.1.3. Użytkownik – każda osoba korzystająca z Serwisu, w tym także korzystający z Serwisu Klient.
1.1.4. Klient – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna posiadająca odpowiednie uprawnienia regulowane przepisami krajowymi, jeśli takowe są konieczne w kraju siedziby, korzystająca z Usług oferowanych przez Usługodawcę w ramach Serwisu.
1.1.5. Konsument – Klient będący konsumentem w rozumieniu art. 22 1 KC.
1.1.6. Umowa – umowa zawierana drogą elektroniczną pomiędzy Usługodawcą a Klientem, której przedmiotem jest wykonanie przez Usługodawcę na rzecz Klienta Usługi / Konsultacji prawnej na zasadach i warunkach określonych w niniejszym Regulaminie.
1.1.7. Usługa – odpłatna usługa prawna świadczona przez Usługodawcę drogą elektroniczną na rzecz Klienta, w szczególności za pośrednictwem adresu e-mail lub formularza kontaktowego, która może polegać na:
1.1.7.1. udzielaniu porad i konsultacji prawnych,
1.1.7.2. sporządzaniu opinii prawnych,
1.1.7.3. opracowywaniu i opiniowaniu umów oraz innych dokumentów w obrocie prawnym,
1.1.8. Konsultacja prawna – usługa konsultacji prawnej świadczona przez Usługodawcę w formie stacjonarnej (w siedzibie Usługodawcy w Krakowie lub w oddziale Usługodawcy Świątnikach Górnych) bądź w formie tele-/wideokonferencji, możliwa do zarezerwowania i opłacenia za pośrednictwem Serwisu.
1.1.9. Utwory – wszelkie treści i materiały wytworzone przez Usługodawcę i dostarczane Klientowi drogą elektroniczną w ramach Usługi.
1.1.10. Cena – określona w złotych polskich kwota wynagrodzenia brutto należna Usługodawcy z tytułu świadczenia Usługi / Konsultacji prawnej w ramach Umowy.
1.1.11. Podmioty – podmioty zewnętrzne lub ich serwisy internetowe, do których może przekierować Serwis.
1.1.12. Zamówienie – czynność polegająca na wyborze przez Klienta Usługi / Konsultacji prawnej dostępnej za pośrednictwem Serwisu i zgłoszeniu woli bezpośrednio zmierzającej do zawarcia z Usługodawcą Umowy na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie.
1.1.13. Formularz kontaktowy – jeden z formularzy dostępnych w Serwisie, za pomocą którego Klient może skontaktować się z Usługodawcą w celu poznania oferty, złożenia Zamówienia lub uzyskania bezpłatnej wyceny Usługi.
1.1.14. RODO – rozporządzenie z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
1.1.15. Dane Osobowe – dane osobowe w rozumieniu art. 4 pkt. 1 RODO.
1.1.16. Ustawa – ustawa z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta.
1.1.17. KC – ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks cywilny.
1.1.18. Polityka prywatności – polityka prywatności Usługodawcy dostępna na stronie internetowej pod adresem www.ppsc.pl w zakładce dokumenty.
1.1.19. Regulamin – niniejszy Regulamin wraz z załącznikami.
- Regulamin.
2.1. Niniejszy Regulamin stanowi realizację obowiązku wynikającego z art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
2.2. Regulamin jest udostępniony Użytkownikom nieodpłatnie w Serwisie pod adresem www.ppsc.pl w zakładce dokumenty w formie, która umożliwia jego pobranie, utrwalenie, powielanie i wydrukowanie. Użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z treścią Regulaminu i zaakceptowania jego treści. Warunkiem koniecznym do korzystania przez Użytkownika ze świadczonych przez Usługodawcę w ramach Serwisu Usług jest zaakceptowanie niniejszego Regulaminu przed rozpoczęciem korzystania z wyżej wspomnianych.
2.3. Regulamin określa warunki, na jakich Usługodawca udostępnia Serwis, w tym zawarte w nim treści i narzędzia oraz świadczone za pośrednictwem w/w Usługi, a także określa prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu, jak również warunki świadczenia Usług drogą elektroniczną przez Usługodawcę.
2.4. Regulamin stanowi integralną część Umów zawieranych drogą elektroniczną przez Usługodawcę i Klientów. W razie sprzeczności pomiędzy treścią Regulaminu a treścią Umowy rozstrzygająca jest treść Umowy.
2.5. Klientem może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna, które spełniają warunki określone w niniejszym Regulaminie.
2.6. Informacje zawarte w Serwisie na temat Usług, w tym ich opisy i ceny, nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 KC.
- Serwis i jego funkcjonalność.
3.1. Usługodawca świadczy drogą elektroniczną, za pośrednictwem Serwisu następujące usługi:
3.1.1. umożliwienie Użytkownikom kontaktu z Usługodawcą za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie,
3.1.2. umożliwienie Użytkownikom zawarcia i wykonania Umowy.
3.2. Korzystanie z Serwisu wymaga spełnienia przez Użytkownika następujących warunków technicznych: posiadanie urządzenia komputera, laptopa, tabletu, smartfona lub innego podobnego z funkcjonującą przeglądarką internetową.
3.3. Użytkownik ponosi opłaty związane z dostępem do sieci Internet zgodnie z taryfami swojego operatora telekomunikacyjnego.
3.4. Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Serwisu zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami współżycia społecznego. W szczególności zabronione jest korzystanie z Serwisu w sposób umożliwiający lub mający na celu nieautoryzowany dostęp do systemu informatycznego, wprowadzenie do niego złośliwego oprogramowania, treści o charakterze bezprawnym lub uniemożliwienie prawidłowego działania Serwisu.
3.5. Użytkownik zobowiązany jest do podawania wyłącznie prawdziwych, kompletnych i aktualnych danych na potrzeby korzystania z Serwisu.
3.6. Użytkownik jest uprawniony do korzystania z zasobów Serwisu wyłącznie na własny użytek osobisty.
3.7. Usługodawca nie odpowiada za problemy w funkcjonowaniu Serwisu wynikające z przyczyn niedotyczących Usługodawcy, w szczególności operatorów telekomunikacyjnych, dysponentów serwerów.
3.8. Usługodawca jest uprawniony do zmian i modyfikacji Serwisu i jego funkcjonalności, dążąc do poprawy jego funkcjonowania, w tym do zawieszania i ograniczania dostępu do Serwisu, jak również zmiany wymogów technicznych niezbędnych do korzystania z Serwisu, w dowolnym terminie, bez uprzedniego informowania o powyższym Klientów.
3.9. Wszelkie treści umieszczone w Serwisie, w tym znaki towarowe, zdjęcia, opisy podlegają ochronie prawnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie w całości lub poszczególnych części stanowi naruszenie prawa.
- Składanie Zamówień. Chwila zawarcia Umowy.
4.1. Konsultacja prawna.
4.1.1. Klient ma możliwość dokonania zakupu i zarezerwowania terminu Konsultacji prawnej za pośrednictwem Serwisu.
4.1.2. W celu, o którym mowa w pkt. 4.1.1. powyżej, Klient powinien wybrać przycisk „Umów wizytę” w Serwisie, a następnie uzupełnić w formularzu niezbędne informacje:
4.1.2.1. Dokonać wyboru usługi: Konsultacja prawna 45 min,
4.1.2.2. Dokonać wyboru lokalizacji, w której Konsultacja prawna ma się odbyć, tj. on-line (w formie tele- lub wideokonferencji), w siedzibie Usługodawcy w Krakowie lub w oddziale Usługodawcy w Świątnikach Górnych,
4.1.2.3. Dokonać wyboru prawnika, z którym Konsultacja prawna ma się odbyć,
4.1.2.4. Dokonać wyboru terminu i godziny Konsultacji prawnej z dostępnych w kalendarzu prawnika, o którym mowa w pkt. 4.1.2.3. powyżej,
4.1.2.5. Podać swoje dane, tj. obowiązkowo: imię i nazwisko/firmę, adres e-mail, nr telefonu, ewentualnie inne dodatkowe informacje,
4.1.2.6. Zapoznać się i zaakceptować postanowienia Polityki prywatności i Regulaminu,
4.1.2.7. Dokonać wyboru sposobu płatności spośród wskazanych w pkt. 4.1.3. poniżej,
4.1.2.8. Potwierdzić i opłacić Konsultację prawną poprzez kliknięcie przycisku „Potwierdź i zapłać” – w zależności od wybranego sposobu płatności Klient może zostać przekierowany do stron zewnętrznego dostawcy usług płatniczych, w celu dokonania płatności.
4.1.3. W ramach przekazania Ceny przez Klienta na rzecz Usługodawcy z tytułu zakupionej Konsultacji prawnej, Klient ma możliwość skorzystania z form płatności zgodnych z funkcjonalnością Serwisu w tym np.:
4.1.3.1. BLIK (https://blik.com/ ),
4.1.3.2. Przelewy24 (https://www.przelewy24.pl/ ),
4.1.3.3. Apple Pay (https://www.apple.com/pl/apple-pay/ ),
4.1.3.4. Google Pay (https://pay.google.com/intl/pl_pl/about/ ).
4.1.4. W każdym przypadku dokonywania płatności z wykorzystaniem metod płatności wskazanych w pkt. 4.1.3. powyżej, Klient jest zobowiązany do uprzedniego zapoznania się oraz zaakceptowania warunków płatności w ramach odrębnego regulaminu świadczenia usług drogą elektroniczną dostarczonego przez danego operatora płatności.
4.1.5. Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany, dodania lub usunięcia sposobów płatności, o których mowa w pkt. 4.1.3. powyżej.
4.1.6. Umowa, której przedmiotem jest Konsultacja prawna, zostaje zawarta z chwilą otrzymania przez Klienta maila potwierdzającego przyjęcie przez Usługodawcę złożonego przez Klienta Zamówienia na adres e-mail podany przez Klienta w formularzu, o którym mowa w pkt. 4.1.2. powyżej (potwierdzenie przyjęcia oferty). Umowa, o której mowa w zdaniu poprzedzającym zawierana jest w celu i na czas niezbędny do jej realizacji.
4.1.7. W sytuacji gdyby Usługodawca nie miał możliwości realizacji Konsultacji prawnej w terminie wybranym przez Klienta zgodnie z pkt. 4.1.2.4. powyżej, Usługodawca niezwłocznie skontaktuje się z Klientem telefonicznie lub na wskazany przez Klienta adres e-mail w celu poinformowania Klienta o powyższym i dokonania przez Klienta wyboru pomiędzy anulowaniem Konsultacji prawnej w całości lub akceptacją realizacji Konsultacji prawnej w innym, zaproponowanym przez Usługodawcę terminie, ewentualnie przez innego, zaproponowanego przez Usługodawcę prawnika.
4.1.7.1. Anulowanie Konsultacji prawnej zwalnia Usługodawcę z realizacji powyższej w całości.
4.1.7.2. W sytuacji jeżeli Konsultacja prawna została już przez Klienta opłacona, a wskutek braku możliwości przyjęcia Zamówienia w zakresie Konsultacji prawnej przez Usługodawcę Klient wybierze anulowanie powyższej w całości – Usługodawca dokona zwrotu całej uiszczonej przez Klienta kwoty na rachunek bankowy wskazany przez Klienta niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od wskazania w/w numeru rachunku przez Klienta.
4.1.8. W momencie przekazania Usługodawcy przez dostawcę płatności online potwierdzenia dokonania płatności przez Klienta, następuje wykonanie zobowiązania zapłaty z tytułu Umowy ciążącego na Kliencie i Konsultację prawną uznaje się za opłaconą.
4.2. Pozostałe Usługi.
4.2.1. W celu uzyskania wyceny Usługi Klient przesyła do Usługodawcy zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub na adres e-mail Usługodawcy, przedstawiając możliwie szczegółowo stan faktyczny oraz swoje pytania prawne do powyższego. Przesyłając zapytanie, Klient obowiązkowo musi podać swoje dane, tj. imię i nazwisko/firmę oraz adres e-mail.
4.2.2. Na podstawie informacji przedstawionych przez Klienta w zapytaniu, o którym mowa w pkt. 4.2.1. powyżej, Usługodawca przedstawia Klientowi wycenę Usługi wraz z warunkami jej realizacji. Przed przekazaniem wyceny Usługodawca może zwrócić się do Klienta z prośbą o doprecyzowanie bądź uzupełnienie informacji przedstawionych przez Klienta. W przypadku gdy problem prawny wykracza poza zakres oferowanych przez Usługodawcę Usług lub w innych uzasadnionych przypadkach Usługodawca może poinformować Klienta, iż nie podejmie się wykonania Usługi.
4.2.3. Wstępna wycena Usługi przez Usługodawcę jest bezpłatna, chyba że Usługodawca uzależni dokonanie wyceny wymagającej analizy problemu od zapłaty wskazanego przez Usługodawcę wynagrodzenia.
4.2.4. Po otrzymaniu wyceny Usługi Klient nie jest zobowiązany do skorzystania z powyższej usługi.
4.2.5. Zawarcie Umowy z Usługodawcą wymaga ponadto przedstawienia przez Klienta:
4.2.5.1. będącego Konsumentem – numeru PESEL (jeśli takowy został mu nadany),
4.2.5.2. będącego przedsiębiorcą – numeru NIP.
4.2.6. W sytuacji gdy Klient akceptuje przedstawione przez Usługodawcę warunki realizacji Usługi i jej cenę, celem zawarcia Umowy powinien dokonać płatności za Usługę zgodnie z warunkami przedstawionymi przez Usługodawcę. Zapłata za Usługę winna zostać dokonana przelewem o tytule wskazanym przez Usługodawcę i na konto bankowe wskazane przez Usługodawcę. Umowa zostaje zawarta z chwilą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym Usługodawcy.
4.2.7. Zawierając Umowę z Usługodawcą Klient potwierdza, że zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i akceptuje jego postanowienia.
- Ogólne warunki realizacji Umowy.
5.1. Usługi świadczone są przez Usługodawcę w języku polskim, chyba że strony postanowią inaczej.
5.2. Usługodawca świadczy Usługi na rzecz Klienta w zakresie i na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie i indywidualnej ofercie, jeśli taka została złożona i przyjęta przez Klienta.
5.3. Usługodawca zobowiązany jest do realizacji Umowy z poszanowaniem zasad należytej staranności, zgodnie z posiadaną wiedzą i doświadczeniem.
5.4. Klient zobowiązany jest do:
5.4.1. przestrzegania niniejszego Regulaminu,
5.4.2. przekazania Usługodawcy swoich danych osobowych niezbędnych do zawarcia Umowy oraz wszelkich niezbędnych informacji na temat zamawianej Usługi, które będą wyczerpujące i prawdziwe,
5.4.3. współpracy z Usługodawcą w toku wykonywania Usługi, a w szczególności niezwłocznego odpowiadania na prośby Usługodawcy dotyczące uzupełnienia informacji i dokumentacji przedstawionych przez Klienta,
5.4.4. wykorzystania uzyskanej Usługi tylko na własny użytek.
5.5. Wszelkie oświadczenia pomiędzy Klientem a Usługodawcą mogą następować w formie elektronicznej, tj. za pośrednictwem adresu e-mail Usługodawcy i adresu e-mail wskazanego przez Klienta, za pomocą formularza kontaktowego, telefonicznie, lub pisemnie na adres Klienta lub Usługodawcy.
5.6. Usługi wykonywane są przez Usługodawcę w terminie wynikającym z warunków przedstawionych przez Usługodawcę.
5.6.1. W uzasadnionych przypadkach (np. siła wyższa, choroba) termin wykonania Usługi może ulec przedłużeniu, o czym Klient zostanie niezwłocznie powiadomiony.
5.6.2. W sytuacji wątpliwości co do przedstawionych przez Klienta informacji lub niekompletności przesłanej przez Klienta dokumentacji, Usługodawca ma prawo wystąpić do Klienta o uzupełnienie w/w danych/dokumentów. W sytuacji, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, termin wykonania Usługi przez Usługodawcę ulega automatycznemu wydłużeniu o okres oczekiwania na uzupełnienie informacji lub dokumentów przez Klienta.
5.7. Usługodawca ma prawo w każdym czasie odmówić wykonania Usługi, w sytuacji, gdy uzna, że zachodzi jedna z poniższych sytuacji:
5.7.1. Klient narusza postanowienia Regulaminu lub Umowy,
5.7.2. Klient nie uzupełnił w pełni informacji lub dokumentów, o których przesłanie zwrócił się Usługodawca,
5.7.3. wykonanie Usługi wiązałoby się z naruszeniem prawa,
5.7.4. wykonanie Usługi wiązałoby się z naruszeniem zasad współżycia społecznego,
5.7.5. wykonanie Usługi wiązałoby się z naruszeniem zasad etyki lub zasad wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego lub doradcy podatkowego,
5.7.6. na skutek uzupełnienia informacji przez Klienta okazało się, że wykonanie Usługi wchodzi w zakres spraw, w których Usługodawca się nie specjalizuje.
5.8. W sytuacjach, o których mowa w pkt. 5.7. powyżej, Usługodawca zawiadamia o tym niezwłocznie Klienta oraz jeżeli dotyczy – zwraca mu zapłacone wynagrodzenie. Zwrot wynagrodzenia następuje na rachunek bankowy wskazany przez Klienta niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od wskazania numeru rachunku przez Klienta. Klientowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu odmowy wykonania Usługi.
5.9. Jeżeli w ramach wykonania Umowy stworzony został przez Usługodawcę Utwór, Utwór ten przesyłany jest drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez Klienta.
5.10. Postanowienia Regulaminu dotyczące realizacji Usług odnoszą się również do realizacji Konsultacji prawnej.
- Ochrona danych osobowych.
6.1. Administratorem Danych Osobowych Użytkowników jest Usługodawca.
6.2. Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania Danych Osobowych Użytkowników przed administratora wskazanego w pkt. 6.1. powyżej dostępne są w Serwisie w zakładce dokumenty.
- Prawo własności intelektualnej.
7.1. Wszelkie prawa własności intelektualnej do treści zawartych w Serwisie przysługują Usługodawcy lub podmiotom, z którymi Usługodawca zawarł stosowne umowy. Ich rozpowszechnianie, kopiowanie lub inne wykorzystywanie jest zabronione.
7.2. Wszelkie treści, materiały i rezultaty Usług świadczonych przez Usługodawcę („Utwory”) stanowią utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych i jako własność intelektualna Usługodawcy podlegają ochronie praw autorskich. Klient uprawniony jest do korzystania z powyższych jedynie na własny użytek osobisty. Bez odrębnego, pisemnego od rygorem nieważności upoważnienia Usługodawcy zabronione jest powielanie i rozpowszechnianie tychże Utworów na jakichkolwiek polach eksploatacji w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób.
7.3. Usługodawca udziela Klientowi licencji niewyłącznej oraz nieograniczonej czasowo i terytorialnie na korzystanie z Utworów, jedynie na własne potrzeby, na niżej wymienionych polach eksploatacji:
7.3.1. utrwalanie i zwielokrotnianie poprzez wydruk w postaci papierowej,
7.3.2. utrwalanie i zwielokrotnianie poprzez zapis w formie elektronicznej,
7.3.3. modyfikacja w celu dostosowania do własnych potrzeb.
7.4. Klient nie jest upoważniony do dalszej odsprzedaży przedmiotu Usługi lub Utworu i przenoszenia praw z licencji na inne osoby (licencja niezbywalna), jak również upoważnienia innych osób do korzystania z przedmiotu Usługi lub Utworu oraz do udzielania sublicencji.
7.5. Zabronione jest w szczególności udostępnianie Utworów osobom trzecim, publikowanie oraz zwielokrotnianie i kopiowanie powyższych na potrzeby inne niż własny użytek.
- Odstąpienie od Umowy.
8.1. Klient będący Konsumentem może w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy odstąpić od niej bez podawania przyczyny, z zastrzeżeniem pkt. 8.5. poniżej.
8.2. W celu odstąpienia od Umowy Klient składa Usługodawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu, jednak skorzystanie z niego nie jest obowiązkowe):
8.2.1. w formie pisemnej na adres Usługodawcy: ul. Konopnickiej 5/4, 30-302 Kraków,
lub
8.2.2. elektronicznie na e-mail: kancelaria@ppsc.pl .
8.3. Do zachowania terminu, o którym mowa w pkt. 8.2. powyżej, wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
8.4. Usługodawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od Umowy, dokonuje zwrotu należnej Klientowi kwoty. Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
8.5. Prawo odstąpienia od Umowy nie przysługuje Klientowi, w odniesieniu do Umowy:
8.5.1. jeżeli Usługodawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od Umowy,
8.5.2. w której przedmiot świadczenia został przygotowany według instrukcji Klienta lub służy zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
8.5.3. o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy i po poinformowaniu go przez Usługodawcę o utracie prawa odstąpienia od Umowy,
8.5.4. w innych przypadkach, gdy prawo odstąpienia od Umowy nie przysługuje Konsumentowi na podstawie Ustawy.
8.6. Jeżeli Konsument wykonuje prawo odstąpienia od Umowy po zgłoszeniu przez niego żądania rozpoczęcia wykonywania Usługi przez Usługodawcę przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, Konsument ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od Umowy, co może obejmować m.in. analizę sprawy przedstawionej przez Klienta, analizę dokumentów przesłanych przez Klienta, analizę literatury i orzecznictwa, częściowe przygotowanie dokumentów lub opinii. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w Umowie ceny lub wynagrodzenia.
- Ograniczenie odpowiedzialności.
9.1. Świadcząc Usługi, Usługodawca opiera się na informacjach i dokumentach przekazanych przez Klienta.
9.2. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe w szczególności z:
9.2.1. niepełnego, niekompletnego, nieprawdziwego lub spóźnionego przedstawienia przez Klienta elementów stanu faktycznego, które mogłyby mieć wpływ na dokonaną przez Usługodawcę ocenę prawną, a także wszelkich niezbędnych informacji i dokumentów,
9.2.2. braku spełnienia przez Klienta wymagań technicznych koniecznych do współpracy z systemem teleinformatycznym Usługodawcy,
9.2.3. braku dostępu lub możliwości korzystania z Serwisu wynikającego z przyczyn niezależnych od Usługodawcy, w tym z przyczyn leżących po stronie dostawców usług hostingowych, teleinformatycznych, dostawców internetu lub oprogramowania,
9.2.4. awarii sprzętu, sieci lub oprogramowania Klienta lub Usługodawcy,
9.2.5. oznaczenia wiadomości przesłanych od Klienta do Usługodawcy lub od Usługodawcy do Klienta jako „spam”,
9.2.6. niestosowania się przez Klienta do Regulaminu lub warunków Umowy.
9.3. Usługodawca nie ponosi nadto odpowiedzialności za treści innych serwisów i portali, do których Klient może zostać przekierowany w związku z korzystaniem z Serwisu.
9.4. Odpowiedzialność Usługodawcy z jakiegokolwiek tytułu, wobec podmiotów, które nie są Konsumentami, ograniczona jest do szkody wyrządzonej z winy umyślnej i rażącego niedbalstwa. Ponadto zakres szkody ograniczony jest do kwoty strat poniesionych przez Klienta, nie wyższej jednak niż kwota stanowiąca dwukrotność wynagrodzenia Usługodawcy. W przypadku wynagrodzenia, które jest płatne w okresach miesięcznych, odpowiedzialność Usługodawcy ograniczona jest do kwoty nie wyższej niż kwota stanowiąca dwukrotność wynagrodzenia za okres 12 miesięcy poprzedzających moment, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące powstanie szkody, wliczając w to miesiąc, w którym zdarzenie to nastąpiło.
9.5. Wszelkie informacje zawarte w Serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny lub edukacyjny i nie powinny być traktowane jako porada prawna. Nawet jeżeli sytuacja Użytkownika jest lub wydaje się podobna do sytuacji opisanych w Serwisie, dodatkowe elementy mogą wpływać na jej odmienną ocenę prawną. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie informacji zawartych w Serwisie przez Użytkowników. Każdą indywidualną sprawę Użytkownik powinien skonsultować z Usługodawcą.
- Reklamacje.
10.1. Reklamacje dotyczące działania Serwisu lub Usług świadczonych przez Usługodawcę drogą elektroniczną w ramach Umowy, zgłaszać należy w formie:
10.1.1. Elektronicznej poprzez wysłanie wiadomości za pośrednictwem zakładki „Kontakt” w Serwisie,
10.1.2. Elektronicznej za pośrednictwem e-maila na adres: kancelaria@ppsc.pl ,
10.1.3. Pisemnie na adres: ul. Konopnickiej 5/4, 30-302 Kraków.
10.2. Reklamacja powinna zawierać Dane Osobowe zgłaszającego Użytkownika (imię, nazwisko, adres do doręczeń lub adres e-mail), jak również wskazanie przyczyny reklamacji i treść żądania. W przypadku braków reklamacji lub wszelkich niejasności Usługodawca zastrzega sobie możliwość skontaktowania się z Użytkownikiem w celu uzupełnienia reklamacji pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania.
10.3. Reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania, a odpowiedź przesłana do zgłaszającego w następujący sposób:
10.3.1. W sytuacji wskazanej w pkt. 10.1.1. powyżej – za pomocą wiadomości e-mail na adres e-mail Użytkownika wskazany w formularzu kontaktowym,
10.3.2. W sytuacji wskazanej w pkt. 10.1.2. powyżej – za pomocą wiadomości e-mail na adres e-mail, z którego zgłoszenie reklamacji zostało wysłane,
10.3.3. W sytuacji wskazanej w pkt. 10.1.3. powyżej – listownie na podany w reklamacji adres.
- Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
11.1. W razie sporu z Usługodawcą lub jakichkolwiek wątpliwości co do swoich praw, Użytkownik ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
11.2. Dostęp do pozasądowych procedur rozwiązywania sporów zapewniają np. stałe polubowne sądy konsumenckie działające w strukturach Inspekcji Handlowej. Użytkownik może również zwrócić się o pomoc prawną do Miejskiego/Powiatowego Rzecznika Konsumenta, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oraz innych organizacji konsumenckich, takich jak Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich oraz Europejskie Centrum Konsumenckie, na zasadach obowiązujących w tych organizacjach.
11.3. Pod adresem: https://www.ec.europa.eu/consumers/odr istnieje możliwość rozstrzygania sporów konsumenckich drogą elektroniczną za pomocą unijnej platformy internetowej (platforma ODR).
- Zmiany Regulaminu.
12.1. Usługodawca jest uprawniony do zmiany Regulaminu, w szczególności z następujących przyczyn:
12.1.1. konieczność dostosowania Regulaminu do przepisów prawa, mających bezpośredni wpływ na Regulamin i skutkujących koniecznością zmodyfikowania Regulaminu w celu zachowania zgodności z prawem,
12.1.2. konieczność dostosowania Regulaminu do zaleceń, nakazów, orzeczeń, postanowień, interpretacji, wytycznych lub decyzji uprawnionych władz publicznych,
12.1.3. rozbudowa lub zmiana funkcjonalności Serwisu, w tym wprowadzenie nowych usług świadczonych drogą elektroniczną lub zmiana istniejących funkcjonalności Serwisu,
12.1.4. zmiana warunków technicznych świadczenia usług drogą elektroniczną,
12.1.5. konieczność usunięcia niejasności, błędów lub omyłek pisarskich, które ewentualnie wystąpiłyby w Regulaminie,
12.1.6. zmiana danych teleadresowych, nazw, numerów identyfikacyjnych, adresów elektronicznych lub linków zamieszczonych w Regulaminie,
12.1.7. poprawa jakości obsługi Użytkowników Serwisu.
12.2. O zmianie treści Regulaminu Usługodawca poinformuje poprzez komunikat opublikowany w Serwisie.
12.3. Zmiany w Regulaminie będą obowiązywać najwcześniej 14 dni od daty, kiedy opublikowana zostanie informacja o takich zmianach w sposób wskazany w pkt. 12.2. powyżej.
12.4. Zmiany w Regulaminie nie będą miały wpływu na czynności dokonane w przeszłości przez Użytkowników w Serwisie.
- Postanowienia końcowe.
13.1. Regulamin wchodzi w życie z dniem udostępnienia go pod adresem wskazanym w pkt. 2.2. Regulaminu.
13.2. Stosunek prawny pomiędzy Usługodawcą a Klientem podlega prawu polskiemu.
13.3. We wszelkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Ustawy, Kodeksu cywilnego oraz innych odpowiednich ustaw.
13.4. Wszelkie wątpliwości wynikające z interpretacji Regulaminu należy interpretować w sposób zapewniający zgodność niniejszego Regulaminu z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.
13.5. Wszelkie spory wynikające z Regulaminu, w przypadku braku polubownego rozwiązania, będą rozpatrywane:
13.5.1. w przypadku sporu z Konsumentem – przez właściwy sąd powszechny określony według obowiązujących przepisów,
13.5.2. w przypadku sporu z pozostałymi Użytkownikami – przez sąd właściwy ze względu na siedzibę Usługodawcy.
Załączniki:
Wybierz datę i czas spotkania
Twoja rezerwacja
Lokalizacja
{location_name}Clients
Prawnik
{employee_name}Cena
{reservation_price}Łącznie: 0zł