Założenie spółki z o.o.

Pomoc prawna
Piotr Proniewski
adwokat

Piotr Proniewski

Wybierz datę i czas spotkania

Twoja rezerwacja

{service_name}
{reservation_date} · {reservation_time}

Lokalizacja

{location_name}

Clients

{reservation_capacity}

Prawnik

{employee_name}

Cena

{reservation_price}
Your cart is empty.

Łącznie: 0

Informacje

Wymagane pola są oznaczone *.

Podsumowanie zamówienia

Metoda płatności

  • Pay with your credit card via Stripe. Use the card number 4242424242424242 with CVC 123, a valid expiration date and random 5-digit ZIP-code to test a payment.

W toku...

·

Pomoc Kancelarii w założeniu Spółki

Zrealizowaliśmy kilkaset projektów doradczych, w ramach których wspomogliśmy naszych klientów w procesie zakładania spółek

 

Proces tworzenia umowy spółki poprzedzamy wywiadem ze wspólnikami, a następnie przygotowujemy wyjściowy wzór umowy spółki. W toku kolejnych spotkań i konsultacji poddajemy go odpowiednim modyfikacjom, aż do momentu wypracowania ostatecznej wersji. Następnie wspieramy klienta w procesie rejestracji podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz we wpisie do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

 

 

Co oprócz tego?

 

Wspomagamy ponadto osoby i firmy zagraniczne w zakładaniu spółek w Polsce, bądź też w tworzeniu w Polsce oddziałów przedsiębiorstw zagranicznych.

Kancelaria PPSC

Założenie spółki z o.o.

Wybór formy działalności to jedna z kluczowych decyzji, przed jaką staje przedsiębiorca. Pomimo uproszczenia procedur, założenie spółki z o.o., komandytowej czy akcyjnej wciąż u wielu przedsiębiorców rodzi niepokój. Jeśli chcecie sobie Państwo oszczędzić stresu i zyskać pewność, że wszystkie wymagania formalne zostaną spełnione, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Gruntowne wykształcenie oraz bogate doświadczenie, stojące za naszymi adwokatami, są gwarantem owocnej współpracy. Świadczymy pomoc zarówno przy zakładaniu, jak i przekształcaniu spółek.

 

Nasze usługi obejmują doradztwo z zakresu form prowadzenia działalności gospodarczej, przygotowanie pełnego kompletu dokumentów, a w dalszej perspektywie stałą obsługę prawną. Opracowywana przez nas umowa spółki nie tylko zawiera obligatoryjne, określone prawem elementy, ale może też zostać zgodnie z Państwa życzeniem wzbogacana o szereg zapisów opcjonalnych (np. dotyczących kompetencji zarządu czy rady nadzorczej, drag along, tag alont, prawa pierwszeństwa). Przygotowujemy również niezbędne uchwały i oświadczenia. Z gotowym kompletem dokumentów rejestracja spółki nie nastręczy żadnych trudności. Pomagamy przeprowadzić aport przedsiębiorstwa do spółki osobowej, spółki z o.o. i każdej innej, której obsługą zajmujemy się dla naszych klientów.

 

Mogą również Państwo wybrać uproszczony tryb zakładania spółki z o.o. przez internet (tzw. „S24”). Z taką formą rejestracji wiążą się niewątpliwe korzyści, jak choćby brak konieczności notarialnego potwierdzenia umowy i tańsze opłaty rejestracyjne. Warto jednak pamiętać, że opcja ta pociąga za sobą pewne ograniczenia. Po pierwsze, są Państwo zobligowani do skorzystania z gotowych formularzy umów dostępnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po drugie, wniesienie aportu do spółki z o.o. musi mieć formę pieniężną. Oczywiście istnieje możliwość zmiany umowy spółki z o.o. w późniejszym terminie i dodania interesujących Państwa zapisów, w czym z chęcią pomogą nasi adwokaci. Doradzamy, o jakie fakultatywne elementy warto wzbogacić umowę, by zapewnić najwyższy poziom efektywności i bezpieczeństwa działania spółki oraz elastyczność w zarządzaniu spółką.

założenie spółki dokumenty
założenie spółki
Kompleksowa pomoc

Wsparcie prawne przy zakładaniu spółek

Oferujemy kompleksową pomoc prawną przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Z naszym wsparciem powstało już przeszło prawie 100 spółek handlowych. Rosnąca liczba wyszukań haseł typu „jak założyć spółkę jawną” czy „rejestracja spółki akcyjnej” pokazuje, że w polskim społeczeństwie istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalne doradztwo z zakresu prawa spółek. W internecie przeplatają się ze sobą treści wartościowe z tymi wątpliwej jakości, a ich odfiltrowanie może być trudne i czasochłonne. Decydując się na współpracę z naszą kancelarią, zyskują Państwo gwarancję profesjonalizmu oraz minimalizują ryzyko kosztownych pomyłek.

 

Szybko zmieniające się warunki rynkowe wymagają od przedsiębiorców elastycznych działań. Stąd częstymi praktykami są obecnie przekształcenia spółek, a także ich podział oraz fuzja. Jednokrotne opodatkowanie, elastyczna konstrukcja oraz brak wymogu minimalnej wartości kapitału zakładowego powodują, że rankingi popularności otwierają przekształcenia spółki z o.o. w komandytową. Nasi prawnicy pomogą Państwu wybrać optymalną formę restrukturyzacji, a następnie płynnie przeprowadzą przez cały proces.

Zaufaj nam

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu oraz zespołowi specjalistów skutecznie wspomagaliśmy naszych klientów w kilkunastu tysiącach postępowań sądowych oraz ponad 300 projektach inwestycyjnych w tym w szczególności z obszaru tworzenia i przekształceń podmiotów gospodarczych oraz fuzji i przejęć. Realizujemy stałą obsługę prawną dla kilkudziesięciu przedsiębiorstw z wielu branż w tym branży handlowej, produkcyjnej, usługowej, nieruchomości i budownictwa. Nasz zespół nieustannie rozwija swoje kompetencje, dbając o stałe doskonalenie świadczonych usług.

1120
KLIENTÓW
16
LAT NA RYNKU
11231
ZAKOŃCZONE SPRAWY SĄDOWE
311
PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH

FAQ

Jakie są główne rodzaje spółek w Polsce?

+
-

Spółki w Polsce dzielimy na spółki osobowe i kapitałowe. Do grupy spółek osobowych zaliczamy: spółki jawne, spółki komandytowe, spółki partnerskie, spółki komandytowo-akcyjne. Do grupy spółek kapitałowych zaliczamy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne i proste spółki akcyjne (PSA). Odrębną kategorię stanowią spółki cywilne, które uregulowane zostały nie w Kodeksie spółek handlowych, a w Kodeksie cywilnym.

Jakie są podstawowe kroki zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.)?

+
-

Proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obejmuje przede wszystkim:

  • sporządzenie umowy spółki (w formie aktu notarialnego lub przez system S24)
  • wpłatę kapitału zakładowego (minimalna jego wysokość to 5.000 złotych)
  • rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym (za pomocą portalu S24 lub w ramach portalu PRS)

Ile wynosi minimalny kapitał zakładowy w spółce z o.o. i spółce akcyjnej?

+
-

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością minimalny kapitał zakładowy wynosi 5.000 złotych. W spółce akcyjnej minimalny kapitał zakładowy wynosi 100.000 złotych.

Czy każda spółka musi mieć siedzibę?

+
-

Tak, każda spółka musi mieć określoną siedzibę i adres, pod którym jest zarejestrowana. Nie ma natomiast wymogu przedkładania w toku rejestracji spółki dowodu na posiadanie tytułu prawnego do danej nieruchomości, stanowiącej adres spółki (np. umowy najmu, księgi wieczystej). Wykazanie takiego tytułu prawnego może jednak okazać się konieczne w trakcie procedury weryfikacji spółki przez Urząd Skarbowy, na etapie jej rejestracji jako podatnika VAT. Siedziba spółki musi znajdować się na terytorium Polski oraz być wskazana w umowie spółki, a także zgłoszona do Krajowego Rejestru Sądowego.

Jak długo trwa proces rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym?

+
-

Rejestracja spółki przez system S24 (online), jeżeli wszystkie dokumenty są poprawne, trwa zazwyczaj od jednego do dwóch dni roboczych. Rejestracja spółki w formie tradycyjnej (zakładanej notarialnie i rejestrowanej przez portal PRS) może potrwać od dwóch do ośmiu tygodni.

Czy do założenia spółki wymagane są specjalne uprawnienia lub kwalifikacje?

+
-

Nie, do założenia spółki nie są wymagane specjalne uprawnienia ani kwalifikacje. Każda osoba, niezależnie od posiadanych kompetencji czy doświadczenia, może stać się wspólnikiem lub założycielem spółki. Ważne jest jednak, aby zgodnie z polskim prawem osoba zakładająca spółkę miała pełną zdolność do czynności prawnych.